производи

иновации

 • Channel Reflow Oven T-961S

  Channel Reflow Oven T-961S

  Features 1. This machine selects the IR and hot air heating technology controlling, equipped with special design wind wheel, speed stability and uniform temperature, suit for uninterrupted soldering the LED and BGA components. 2. This machine is equipped with the crawler-type and six temperature zone heating systems, and each temperature zone uses independent PID controlling and up-down heating type, can make the inside temperature more accurate and well-proportioned, just take about 20 minut...

 • Инфрацрвен Reflow рерната T-937

  Инфрацрвен Reflow рерната T-937

  Features Technical Parameter Drawer  size 306mmX322mm Soldering size Lead paste: 300*310mmLeadfree paste:260*260mm Overall dimension 404mmX372mmX280mm N. Weight 15.5kg Voltage/Frequency AC220~230V/50~60Hz Power rating 2300W Cycle time 2~16 min Temp rage Room temp~350℃

 • Инфрацрвен Reflow рерната T-937M

  Инфрацрвен Reflow рерната T-937M

  Карактеристики на. Печката лемење leadfree ставете многу добро. b. Печката може да се поврзе со компјутер, лесен за влез / SET / пренос / прилагодување / Save / управување со податоци бран. c. Многу видови бран стил на влез во софтверот за контрола, лесно да се постави бран. d. софтвер за управување е со графички приказ, приказ на бран интуитивно. д. софтвер за управување е со бран печатење функција, лесно да се спаси / управуваат / анализа на податоци на бранот. f. софтвер за управување е со 299 видови на внатрешноста паста податоци. g. Да се ​​донесе стабилен и брз MCU на ...

 • Инфрацрвен Reflow рерната T-962

  Инфрацрвен Reflow рерната T-962

  Опис на инфрацрвени IC ГРЕАЛКА T962 е микро процесор контролирани reflow-печка. Може да се користи за ефективно лемење различните компоненти СМД и рачки. Целиот процес на лемење може да се заврши автоматски и тоа е многу лесен за употреба. Оваа машина користи моќна инфрацрвена емисија и промет на протокот на воздух топла, па температурата се чува многу прецизен и рамномерно распоредени. А windowed фиока е дизајниран да се одржи на работа-дело, и им овозможува безбедно техники за лемење и ти ...

 • Инфрацрвен Reflow рерната T-962A

  Инфрацрвен Reflow рерната T-962A

  Опис на инфрацрвени IC ГРЕАЛКА T962A е микро процесор контролирани reflow-печка. Може да се користи за ефективно лемење различните компоненти СМД и рачки. Целиот процес на лемење може да се заврши автоматски и тоа е многу лесен за употреба. Оваа машина користи моќна инфрацрвена емисија и промет на протокот на воздух топла, па температурата се чува многу прецизен и рамномерно распоредени. А windowed фиока е дизајниран да се одржи на работа-дело, и им овозможува безбедно техники за лемење и т ...

 • Инфрацрвен Reflow рерната T-962C

  Инфрацрвен Reflow рерната T-962C

  Description of Products INFRARED IC HEATER T962A works automatically by micro-computer control. Can satisfy a dissimilarity SMD, BAG Soldering a request. Whole soldering process to complete automatically, easy to use, Adoption fast infrared radiation and circulation the wind for heat, so the temperature is very Accurate and even. The faintness controls a technique and Can see the drawer type work bench , Make whole soldering process at you of the under surveillance automatic completed; Can so...

 • Канал Reflow рерната T-960

  Канал Reflow рерната T-960

  Features Technical Parameter Model T-960 The heating zone quantity upper3/down2 The length of the heating zone 960mm The heating type intelligent level sirocco and rapid infrared heating The cooling zone quantity 1 Maximum width of PCB board 300MM The operation direction left→right Delivery options Net transmission+chain transmission The speed of conveyer belt 0-1600mm/min The power supply Three phase 5 line 380V 50/60Hz Peak power 4.5KW Heating up tim...

 • Канал Reflow рерната T-960E

  Канал Reflow рерната T-960E

  Features Technical Parameter Model T-960e The heating zone quantity upper3/down2 The length of the heating zone 960mm The heating type intelligent level sirocco and rapid infrared heating The cooling zone quantity 1 Maximum width of PCB board 300MM The operation direction left→right Delivery options Net transmission+chain transmission The speed of conveyer belt 0-1600mm/min The power supply Three phase 5 line 380V 50/60Hz Peak power 4.5KW Heating up time Around 15mi...

ЗА НАС

Пробивот

 • работна станица
 • работна станица

Yilong

ВОВЕД

Tai'an Puhui Електрични технологија копродукции, Ltd (во Кратенката: Puhui технологија) е основана во Tai'an на провинцијата Шандонг во 2007 година Puhui Технологија е професионална производител фокусирајќи се SMT машина, Multitemperatual зони Reflow лемење, Desktop Reflow лемење, инфрачервено Работна станица BGA и висока прецизност печатач. Како познатиот заштитен знак во оваа област ", puhui" има висока свест и е многу популарна во dometic и на меѓународните пазари.