Трговија на големо рачки Работна станица T-862 Фабрика и Добавувачот | Puhui

Работна станица BGA Т-862

Краток опис:

Инфрацрвено греење не треба сироко проток. Не влијаат на периметарот мали component.Can погодна за сите на компонента, особено микро BGA компонента.


детали за производот

Тагови производ

Технички Параметар

Големина на работната маса

410x316mm

Номинален напон и фреквенција

AC220V / AC110V 60 / 50Hz 

Целосно напојување на уредот

предзагревање плоча

моќ

1500W 

Предзагревање големина плоча

280x270mm 

Предзагревање температура плоча прилагодливи

0-450 ℃

Главен Параметар

Предзагревање плоча главното тело

1

сензор за температура

1

Држач за PCB одбор

1

Енергетска линија

1

Упатство за користење

1

Главната компонента Функција Објаснување

1. Усвојување на инфрацрвена заварување технологија која независно истражување.
2. Користете инфрацрвена топлина, тоа е лесно да се намали преку, топлина процент пирсинг традиција заварување машина со сироко.
3. Лесно operate.Just треба еден ден training.Can работа оваа машина.
4. Нема потреба заварување алатки, тоа може да ги поврзе компонента на 15x15-25x25mm.
5. Оваа машина има 650W греење system.widely да 80x120mm.
6. Инфрацрвен греење не треба сироко проток. Не влијаат на периметарот мали component.Can погодна за сите на компонента, особено микро BGA компонента.

параметар

работен напон

AC220V 50Hz

излезна моќност

800W

температура

100 ℃ -350 ℃

Метод за работа

1.Boot.

① Проверете извор на енергија, ветер приклучокот.
② Вклучете ја користат моќта source.Don't додека не помине check.Pand ќе се прикаже донесувањето value.When последно време се користи.
③ Инсталација поправка shell.Fix линијата на лента rack.Screw светлината систем height.Keep 20-30мм помеѓу светлината и заварувач машина.
④ Според мерењето на заварувач piece.Proprictily завртка temperature.from60 ℃ -350 ℃ .Кога ќе се запишат 15 × 15mm piece.Choice температура 240-300 ℃ .Кога ќе се запишат 25 × 25mm piece.Choice температура 300-350 ℃ .На температура дојде до 350 ℃ .На светло систем ќе пука straightly.Please плаќаат повеќе внимание на себе контролира time.avoid изгори надвор.
⑤ завртки focus.The светло систем најмалиот дијаметар е 15mm .На најголема е 30mm.Normally задржи 20-30мм.
⑥ Вклучување на плочата за загревање две контролни switches.They и светлина систем.

2.Dismantle и заварување.

① Регулирање на температура, се во фокусот чип.
② По погодна за тајмингот, калај е кликнато и се стопи, извадете чип.

3.Weld чип.

① Чистење на рампа.
② Слој помош лемење флукс (не треба да се премногу дебели, може да има првиот повеќе тенки) и лемење на калај топката.
③ Чекај да им помогне на лемење флукс да volatilize во флукс, топлина и целосно се топи на топката калај, место правилно со клип, цел на чип за заварување во позиција.
④ 936 searing-iron.Open на swich и температурата на донесувањето.

Внимание

1. По употребата, затвораат сила веднаш, бидете сигурни дека на светло тело ладење, и ставете ја во областа на безбедноста. По исклучување на прекинувачот за напојување;
2. Чувајте дува начин без попречени, на светло тело е чист;
3. поддршка во добро време се полира со масло да се доведе на пост, фокус;
4. Исклучете го уредот од приклучокот кога не го користат тоа за долго време;
5. Работат внимателно, да се грижи.


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас