Трговија на големо Инфрацрвен Reflow рерната T-962C фабрика и Добавувачот | Puhui

Инфрацрвен Reflow рерната T-962C

Краток опис:

INFRARED IC HEATER T962C works automatically by micro-computer control. Can satisfy a dissimilarity SMD, BAG Soldering a request. Whole soldering process to complete automatically, easy to use, Adoption fast infrared radiation and circulation the wind for heat, so the temperature is very Accurate.


детали за производот

Тагови производ

Опис на производи

Инфрацрвена IC ГРЕАЛКА T962A работи автоматски со микро-компјутерски контрола. Може да ги задоволи различноста СМД, ТОРБА лемење барање. Целиот процес лемење да се заврши автоматски, лесен за користење, брзо усвојување на инфрацрвено зрачење и циркулацијата на ветерот за производство на топлина, па температурата е многу прецизен, па дури и.

контроли на несвестица техника и може да се види оваа работна маса тип фиока, го направи целиот процес лемење на вас од под надзор автоматски завршени; Може лемење на повеќето паметни мал дел.

Усвои високо и сигурен дизајн, направи она што го користите пријатна и да бидат сигурни.

карактеристики

(1) да е голем инфрацрвена лемење Макс површина:

Фиока панел област: 400x600mm , зголемување на обемот користењето на оваа машина consumedly, економски инвестиции.

(2) Многу избор температура бран за вас.

Меморија осум видови на температурата параметар бранови може да се обезбеди, како избор, и да се воспостави да се движат за греење и се разладат функција задолжително; Целиот процес лемење да се заврши автоматски, лесен за употреба.

(3) Посебните загрева и температура изедначување со сите дизајн.

Излезна моќност достигнува до  2900 W , Посвојувањето брзо инфрацрвено зрачење и циркулацијата на ветерот за производство на топлина, па температурата е многу прецизен, па дури и, Целиот процес лемење да се заврши автоматски за вас избор параметар температура бранови.

(4) Хуманизирано науката и технологијата Исклучителна статијата.

Фирма на надворешниот изглед, може да се види на работа, пријателство на интерфејс операција лице машина, совршен температура проектот бран, од почеток до крај науката тело и технологија сега првично е; Агилниот физичкиот обем и тежина, ви штедат голема доза на пари, режимот на сет тестенини тип места, може да имате поголем простор; Едноставни упатства за работа, ти на ЈИЕ да го користите.

(5) Совршен функција избор.

Враќање лемење, сушење, топлина зачувување, финализирање на дизајн, брзо се разладат etc.can употреба Може лемење на повеќето паметни мал дел пример чип, СОП, PLCC, QFP, рачки и сл; Може да се користи за џвакање на цврсти пак на производот, на коло е топла стареење, штица ПХБ одржува да се чека различни works.Be се применуваат за секој вид на бизнис претпријатие, компанијата интензивно се развива и мала серија на производство количина на побарувачката.

Технички Параметар

Напојување AC110V / 50Hz AC220V / 60Hz
Номинална моќност 2900W
големина фиока 400 × 600 mm
Опсег на температура 0 ℃ -280 ℃
циклус време 1 ~ 8 мин

  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас