Трговија на големо Прирачник Матрицата за печатење Фабрика и Добавувачот | Puhui

Прирачник Матрицата за печатење

Краток опис:

Едноставна рачна машина матрицата печатач е мал и лесен, особено за ново судење производ, а некои низок волумен електроника фабрика, производството на многу варијанти, прифатлива, лесен за користење, е од суштинско значење за производство на мали електронски алатки.


детали за производот

Тагови производ

Опис

Едноставна рачна машина матрицата печатач е мал и лесен, особено за ново судење производ, а некои низок волумен електроника фабрика, производството на многу варијанти, прифатлива, лесен за користење, е од суштинско значење за производство на мали електронски алатки.

карактеристики

1.Can биде рамна површина за печатење. Прирачник прирачник лесно да се прилагоди, точни и веродостојни.

2.Simple рачна машина матрицата печатач може да се користи во неколку спецификации, погодна за сите видови на рачно печатени свила екран.

Технички Параметар

модел

 Работната маса (mm)

  Тежина (кг)

мали печатач

300x240mm

8kgs

Блискиот печатач

440x320mm

10kgs

голем печатач

600 × 420mm

15kgs

поголемите печатач

700x500mm

22kgs

1,2 LED печатач

1300x450mm

30kgs

4
3
2
5

  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас