Shumicë BGA Rework Station T-862 Factory dhe Furnizuesi | Puhui

BGA Rework stacionin T-862

Përshkrim i shkurtër:

Ngrohje infra të kuqe nuk kanë rrjedhjen shirok. A nuk ndikojnë rrethues vogël component.Can të përshtatshme për të gjithë komponentit, veçanërisht komponent Micro BGA.


Detail Product

Product Tags

Technical Parametri

Madhësia stol punë

410x316mm

tension të vlerësuarat dhe frekuenca

AC220V / AC110V 60 / 50Hz 

Fuqia e plotë e makinës

nxehet pjatë

pushtet

1500W 

Nxehet madhësia pjatë

280x270mm 

Nxehet temperature plate rregullueshëm

0-450 ℃

Main Parametri

Nxehet pjatë organi kryesor

1

Sensor temperature

1

PCB bordit mbajtësi

1

Linjë pushteti

1

Manuali i perdoruesit

1

Main Komponenti Funksioni Shpjegim

1. Miratimi infra të kuqe bashkoj teknologji e cila eksplorim i pavarur.
2. Përdorimi infra të kuqe ngrohjes, ajo është e lehtë për të shkurtuar nëpër, përqindja ngrohje ylli makinë traditë bashkoj me shirok.
3. thjesht operate.Just nevojë për një ditë training.Can operacion kjo makinë.
4. Nuk ka nevojë të bashkonte me kujdes mjetet, ajo mund të bashkoj të gjitha komponent e 15x15-25x25mm të.
5. Kjo makinë ka 650W ngrohje system.widely për 80x120mm.
6. ngrohje Infrared nuk kanë rrjedhjen shirok. A nuk ndikojnë rrethues vogël component.Can të përshtatshme për të gjithë komponentit, veçanërisht komponent Micro BGA.

parametër

tension të punës

AC220V 50Hz

prodhimit të energjisë

800W

temperaturë

100 ℃ -350 ℃

Metoda operacion

1.Boot.

① Kontrolloni burim energjie, era spinën.
② Kthejeni në përdorimin source.Don't pushtet derisa të kalojë check.Pand do të shfaq miratimit value.When për herë të fundit të përdorura.
③ Instalimi riparimin shell.Fix vija në strip rack.Screw sistemin dritë height.Keep 20-30 mm në mes makinë të lehta dhe saldator.
④ Sipas matjes së saldator piece.Proprictily vidë temperature.from60 ℃ -350 ℃ .Kur të zhveshin 15 × 15mm temperatura piece.Choice 240-300 ℃ .Kur ju strip 25 × 25mm piece.Choice temperaturë 300-350 ° C temperatura .Të ardhur deri në 350 ℃ .Të sistem të lehta do të xhiruar straightly.Please paguajnë më shumë vëmendje për veten kontrolluar time.avoid digjem.
⑤ vidë focus.The sistemi dritë diametër më të vogël është 15mm .Të më i madh është 30mm.Normally për ushqimin 20-30 mm.
⑥ Kthejeni në të ngrohtë-up pjatë dy kontrollit switches.They dhe sistemit të lehta.

2.Dismantle dhe bashkoj.

① rregulluar temperaturën, të bëjë fokusin chip.
② Pas të përshtatshme për kohën, kallajin është i klikuar dhe i shkrirë, të marrë nga chip.

3.Weld chip.

① Clean pad.
② Coating ndihmë lidhës fluksin (nuk duhet të trasha gjithashtu, mund të ketë parë shumë të hollë) dhe topin bashkim kallaji.
③ Prisni për të ndihmuar lidhës fluksit të avulloj në fluksin, ngrohjes dhe tërësisht shkrihet për topin kallaji, vendin e saktë me klipin, synojnë çip të bashkoj në pozicionin.
④ 936 searing-iron.Open swich dhe temperatura nxjerrja.

Kujdes

1. Pas përdorimit, fuqia e burgosin menjëherë, sigurohuni që trupi drita ftohje poshtë, dhe vendin e saj në siguri. Pas turning off kaloni pushtet;
2. Mbani rrugën defekt pa penguar, trupi drita është e pastër;
3. Mbështetja në kohën e duhur është lëmuar me vaj për të udhëhequr këtë post, fokusi;
4. hiqni spinën kur ju nuk e përdorni atë për një kohë të gjatë;
5. Të veprojë me kujdes, kujdes të marrë.


  • Previous:
  • Vazhdim:

  • Shkruani mesazhin tuaj ketu dhe ta dërgojnë atë tek ne